Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia - Uutiset

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeireille valitut 2018

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeireille valitut 2018

Kirjoittaja: vrua-admin/8. toukokuuta 2018/Kategoriat: Uutiset

Arvostele tämä artikkeli:
4.3

Vuokatti-Ruka Urheiluakatemian yläkoululeirityksiin on valittu yhteensä 70 maastohiihtäjää ja 23 ampumahiihtäjää kaudelle 2018-2019. Maastohiihtoon muodostetaan kuusi leiriryhmää kaksi jokaiselle luokka-asteelle. Ampumahiihdossa on puolestaan kaksi yläkouluryhmää. Leiritys aloitetaan kesäkuussa yhteisellä leiriviikolla, johon osallistuvat kaikki Vuokatti-Ruka Urheiluakatemian maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiriryhmät. Valituille urheilijoille ilmoitetaan sähköpostitse valinnasta ja leirityksiin liittyvistä asioista.

MAASTOHIIHTO

Yläkoululeirityksiin valitut maastohiihtäjät:

Ryhmä 1 (7lk)

Heikki Sumanen

Jesse Kähärä

Kaapo Paaso

Tuomas Laurikainen

Tuukka Tolkkinen

Anton Packalen

Jenna Rautiala

Hanna Niskanen

Peppi Leppälä

Selene Rossi

Silva Kemppi

Alissa Oja

Ryhmä 2 (7lk)

Akseli Pitkänen

Daniel Onnela

Jussi Ankelo

Oliver Suhonen

Teemu Ovaskainen

Väinö Kontkanen

Ada Aarnio

Ella Noora Haapalehto

Emelie Hägglund

Emmi Henriksson

Melia Palsinajärvi

Leiriajankohdat (7.luokka)

vko24: 9.-15.6.2018
vko38: 16.-22.9.2018
vko50: 9.-15.12.2018
vko7: 10.-16.2.2019


Ryhmä 3 (8lk)

Mikael Koivisto

Elliot Fjeldkåsa

Jaakko Salomäki

Aleksi Huttunen

Tomi Sandberg

Rauli Aho

Verneri Tanninen

Venla Haataja

Melissa Lönnström

Hilla Niskanen

Annu Virtanen

Anniina Ström

Ryhmä 4 (8lk)

Eetu Takomo

Luukas Mäkelä

Oskari Kalliokoski

Pauli Vuorma

Matti Mansikka

Lassi Valta

Elmeri Syrjälä

Venla Heinimaa

Hanna Soronen

Nora Kytäjä

Hetta Niemelä

Wiivi Karhumaa

Leiriajankohdat (8. luokka)

vko24: 9.-15.6.2018
vko37: 9.-15.9.2018
vko48: 25.11-1.12.2018
vko5: 27.1.-2.2.2019
vko14: 31.3.-6.4.2019
 

Ryhmä 5 (9lk)

Eero Rantala

Jussi Rantala

Elias Mäkinen

Oskari Toivanen

Tuomas Ruuskanen

Leevi Vuorinen

Fanny Kukonlehto

Saara Mattila

Elsa Torvinen

Ida Haukilahti

Sanni Räisänen

Ryhmä 6 (9lk)

Niko Anttola

Eemil Juntunen

Ike Melnits

Topias Kemppi

Luukas Siitonen

Venla Järvelä

Suvi Kemppainen

Helmiina Lantta

Sanni Pulkkinen

Kerttu Pirneskoski

Maija Tiainen

Eevi-Inkeri Tossavainen

Leiriajankohdat (9. luokka)

vko24: 9.-15.6.2018
vko34: 19.-25.2018
vko41: 7.-13.10.2018
vko2: 6.-12.1.2019
vko16: 13.-18.4.2019 (la-to, pääsiäinen)


Kaikki maastohiihdon valtakunnalliset yläkouluryhmät ovat luettavissa hiihtoliiton sivuilta.
 

AMPUMAHIIHTO

Ampumahiihdon yläkoululeirityksiin valitut urheilijat:

Ryhmä 1. (8. - 9. -luokka)

Ansa Hakala

Arttu Heikkinen

Eeli Kujala

Kalle Loukkaanhuhta

Saimi Lupala

Eemi Naumanen

Jenni Ojala

Kaisla Ollila

Sanni Pirttikoski

Karri Stevander

Riina Takapuro

Neea Taskila

Leiriajankohdat (ryhmä 1)

vko24: 9.-15.6.2018
vko36: 2.-8.9.2018
vko42: 14.-20.10.2018
vko47: 18.-24.11.2018
vko15: 7.-13.4.2019


Ryhmä 2. (7. - 8.-luokka)

Rasmus Huhtamäki

Inka Hämäläinen

Eerik Junkkarinen

Jimi Klemettinen

Heli Korpi

Eemeli Kuiri

Oona Latomaa

Elli Loukkaanhuhta

Mikko Pietarila

Rebecca Sandnäs

Niko Säily

Leiriajankohdat (ryhmä 2)

vko24: 9.-15.6.2018
vko31: 29.7.-4.8.2018
vko40: 30.9.-6.10.2018
vko49: 2.-8.12.2018
vko19: 5.-11.5.2019  

Katselukerrat (5749)/Kommentit (0)

Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy jättääksesi kommentin.

YHTEYSTIEDOT

Markkinatie 1
88610 SOTKAMO



 


Instagram

© 2018 Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia