Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia - Uutiset

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiritykseen valitut

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiritykseen valitut

Kirjoittaja: vrua-admin/5. toukokuuta 2017/Kategoriat: Uutiset

Arvostele tämä artikkeli:
4.4

Vuokatti-Ruka Urheiluakatemian yläkoululeiritykseen kaudelle 2017 - 2018 on valittu 69 maastohiihtäjää ja 24 ampumahiihtäjää. Valituille ilmoitetaan sähköpostitse valinnasta ja leireistä tarkemmin. Leiritykseen oli erittäin runsaasti hakijoita, ja valitettavasti rajattujen ryhmäkokojen vuoksi kaikkia hakijoita ei voitu valita. Mikäli yläkoululeiritys kiinnostaa, maastohiihdon yläkoululeirityksiä järjestetään myös muissa urheiluakatemioissa / valmennuskeskuksissa.

Lisää tietoa:

http://www.hiihtoliitto.fi/ajankohtaiset/hopeasompaikaisten-ylakoululeiritys-ja-valtakunnalliset-hs-leirit/

Ensimmäinen leiri on 10. – 16.6.2017 Vuokatin Urheiluopistolla, mikä järjestetään yhteisesti kaikkien maasto- ja ampumahiihtoryhmien kanssa.

 

MAASTOHIIHTO

Ryhmä 1. (7 lk)

Viivi Kinnunen                                 Laukaan Urheilijat

Siiri Yijälä                                       Ski Jyväskylä

Mikael Koivisto                                Keravan Urheilijat

Elliot Fjeldkåsa                                Espoon Hiihtoseura

Annu Virtanen                                 Espoon Hiihtoseura

Noora Nummila                               Espoon Hiihtoseura

Jaakko Salomäki                             Keravan Urheilijat

Rosa Niittyviita                                Kouvolan Hiihtoseura

Aleksi Huttunen                              Iisalmen Visa

Tomi Sandberg                               Österby Sportklubb

 

Ryhmä 2. (7 lk)

Roope Niskanen                             Lempäälän Kisa

Eetu Takomo                                  SkiTeam105

Nora Kytäjä                                    Valkeakosken Haka

Oskari Kalliokoski                           Pargas IF

Pauli Vuorma                                 Liperin Hiihtoseura

Matti Mansikka                              Liperin Hiihtoseura

Hetta Niemelä                                Lempäälän Kisa

Elmeri Syrjälä                                Valkeakosken Haka

Venla Heinimaa                              Kangasalan Kisa

Hanna Soronen                              Iin Hiihtoseura

Noora Mäkäräinen                          Iisalmen Visa

 

Ryhmä 3. (8 lk)

Leevi Vuorinen                               SkiTeam105

Saara Mattila                                 Valkeakosken Haka

Tuomas Ruuskanen                       Keravan Urheilijat

Saana Kuusinen                            Valkeakosken Haka

Anni Heinonen                               Espoon Hiihtoseura

Fanny Kukonlehto                         Valkeakosken Haka

Elias Mäkinen                               Kankaantaan Kisa

Ike Melnits                                    Espoon Hiihtoseura

Eero Rantala                                 Vehkalahden Veikot

Topias Kemppi                               Espoon Hiihtoseura

Oskari Toivanen                              Lahden Hiihtoseura

Jussi Rantala                                 Ounasvaaran Hiihtoseura

 

Ryhmä 4. (8 lk)

Venla Järvelä                                  Paltamon Urheilijat

Lauri Pulkkinen                              Ski Jyväskylä

Niko Anttola                                   Alatornion Pirkat

Lasse Komu                                   Iisalmen Visa

Suvi Kemppainen                            Hyrynsalmen Isku

Markus Saaranen                           Ski Jyväskylä

Eevi-Inkeri Tossavainen                    Savonlinnan Hiihtoseura

Maija Tiainen                                  Kerimäen Urheilijat

Eemil Juntunen                               Iisalmen Visa

Helmiina Lantta                              Savonlinnan Hiihtoseura

Veera Anttila                                   Perhon Kiri

Sanni Pulkkinen                              Karihaaran Visa

Kerttu Pirneskoski                           Karihaaran Visa

 

Ryhmä 5. (9 lk)

Jussi Hyytiäinen                              Mikkelin Hiihtäjät

Ville Muhonen                                 Ähtärin Urheilijat

Matias Lautamäki                            Hämeenlinnan Hiihtoseura

Paavo Pakarinen                             Liperin Hiihtoseura

Emilia Irvankoski                             Ounasvaaran Hiihtoseura

Iitu Vuorma                                     Liperin Hiihtoseura

Jonna Vestenius                              Karihaaran Visa

Veeti Pyykkö                                   Liperin Hiihtoseura

Sanni Kuusisto                                Laihian Luja

Nita Paaso                                      Nivalan Urheilijat

Matias Hyvönen                               Lahden Hiihtoseura

Jaakko Mattila                                 Himangan Urheilijat

 

Ryhmä 6. (9 lk)

Samppo Kumpumäki                        Pyhäjärven Pohti

Eemeli Salmelin                              Espoon Hiihtoseura

Laura Kankkunen                             Keravan Urheilijat

Nea Kytäjä                                      Valkeakosken Haka

Sonja Leinamo                                Valkeakosken Haka

Iiro Uusitalo                                    Valkeakosken Haka

Niilo Syrjälä                                    Valkeakosken Haka

Helmi Peipinen                                Ylikiimingin Nuijamiehet

Tuuli Raunio                                    Kyrön Voima

Oskari Yli-Penttilä                           Espoon Hiihtoseura

Veeti Seppälä                                Ylöjärven Ryhti

Antti Rolig                                      Ski Jyväskylä

 

AMPUMAHIIHTO

Ryhmä 1.

Arttu Heikkinen                                 Puijon Hiihtoseura

Henri Heikkinen                                 Puijon Hiihtoseura

Severi Oikkonen                                Ounasvaaran Hiihtoseura

Ilari Laakso                                        Tuusulan Voima-Veikot

Ville-Valtteri Karvinen                          Kontiolahden Urheilijat

Onni Mäkelä                                       Ahveniston Ampumahiihtäjät

Aron Pyssysalo                                  Tuusulan Voima-Veikot

Sonja Hakala                                      Ahveniston Ampumahiihtäjät

Anniina Jokinen                                   Hollolan Urheilijat-46

Noora Pura                                          Joutsan Pommi

Karri Stevander                                    Seinäjoen Hiihtoseura

Kerttu Puranen                                     Saloisten Reipas

 

Ryhmä 2.

Neea Taskila                                         Oulun Hiihtoseura

Sanni Pirttikoski                                    Oulun Hiihtoseura

Saimi Lupala                                         Österby Sportklubb

Kaisla Ollila                                           Tuusulan Voima-Veikot

Camilla Minkkinen                                  Sumiaisten Kunto

Ansa Hakala                                          Kontiolahden Urheilijat

Jenni Ojala                                            Ounasvaaran Hiihtoseura

Riina Takapuro                                       Kontiolahden Urheilijat

Eemi Naumanen                                     Puijon Hiihtoseura

Eeli Kujala                                              Oulun Hiihtoseura

Kalle Loukkaanhuhta                                Saloisten Reipas

Niko Säily                                                Alavieskan Viri
 

Maastohiihto leiriajankohdat:

 

Leiriajankohdat Su – La:

 

Ryhmä 1.           7 –luokka                                    Ryhmä 2.           7 –luokka

VKO 24               10. - 16.6.2017 (la-pe)                  VKO 24              10. - 16.6.2017 (la-pe)

VKO 38               17. - 23.9.2017                            VKO 37              10. – 16.9.2017

VKO 50               10. - 16.12.2017                          VKO 49               3. – 9.12.2017

VKO 6                 4. – 10.2.2018                             VKO 6                4. – 10.2.2018

                                                                                                                   

Ryhmä 3.           8 –luokka                                    Ryhmä 4.           8 –luokka

VKO 24               10. - 16.6.2017 (la-pe)                  VKO 24              10. - 16.6.2017 (la-pe)

VKO 35               27.8. - 2.9.2017                           VKO 36              3. – 9.9.2017

VKO 48               26.11. - 2.12.2017                        VKO 47              19. – 25.11.2017

VKO 4                 21. – 27.1.2018                           VKO 5                28.1. – 3.2.2018

VKO 14               2. – 8.4.2018    (ma-su)                VKO 14              2. – 8.4.2018 (ma-su)

 

Ryhmä 5.           9 –luokka                                    Ryhmä 6.           9 –luokka

VKO 24               10. - 16.6.2017 (la-pe)                  VKO 24              10. - 16.6.2017 (la-pe)

VKO 31               31.7. – 6.8.2017 (ma-su)              VKO 31              31.7. – 6.8.2017 (ma-su)

VKO 41               8. - 14.10.2017                            VKO 44              29.10. – 4.11.2017

VKO 3                 14. - 21.1.2018                            VKO 2               7. – 13.1.2018

VKO 16               15. – 21.4.2018                           VKO 16              15. – 21.4.2018

 

Ampumahiihto leiriajankohdat:

Ryhmä 1:

VKO 24               10. – 16.6.2017 (la – pe)                                                                  

VKO 31               31.7 – 6.8.2017 (ma – su)                                   

VKO 38               17. – 23.9.2017                                                        

VKO 47               19. – 25.11.2017                                                      

VKO 15               8. – 14.4.2018

Ryhmä 2:

VKO 24               10. – 16.6.2017 (la - pe)                                                                   

VKO 34               20. – 26.8.2017                           

VKO 40               1. – 7.10.2017

VKO 48               26.11. – 2.12.2017

VKO 19               6. – 12.5.2018

Katselukerrat (5441)/Kommentit (0)

Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy jättääksesi kommentin.

YHTEYSTIEDOT

Markkinatie 1
88610 SOTKAMO



 


Instagram

© 2017 Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia