Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia - Uutiset

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiritykseen valitut

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiritykseen valitut

Kirjoittaja: Järjestelmänvalvoja/6. toukokuuta 2016/Kategoriat: Uutiset

Arvostele tämä artikkeli:
4.3

Maasto- ja ampumahiihdon yläkoululeiritykseen valitut

Vuokatti-Ruka Urheiluakatemian yläkoululeiritykseen kaudelle 2016 - 2017 on valittu 66 maastohiihtäjää ja 21 ampumahiihtäjää. Valituille ilmoitetaan sähköpostitse valinnasta ja leireistä tarkemmin. Leiritykseen oli erittäin runsaasti hakijoita, ja valitettavasti rajattujen ryhmäkokojen vuoksi kaikkia hakijoita ei voitu valita. Mikäli yläkoululeiritys kiinnostaa, maastohiihdon yläkoululeirityksiä järjestää 8-9-lk:lle myös Lapin Urheiluakatemia Rovaniemellä: Maastohiihdon yläkoululeiritys Lapin Urheiluakatemiassa. 

Ensimmäinen leiri on 11. – 17.6.2016 Vuokatissa Vuokatin Urheiluopistolla, mikä järjestetään yhteisesti kaikkien maasto- ja ampumahiihtoryhmien kanssa.

Vuokatti-Ruka Urheiluakatemian yläkoululeiritykseen 2016 - 2017 valitut maasto- ja ampumahiihtäjät:


MAASTOHIIHTO

Ryhmä 1. (7 lk)

Viia Floor, Lahden Hiihtoseura

Ronja Haavisto, Tampereen Pyrintö

Anni Heinonen, Espoon Hiihtoseura

Fanny Kukonlehto, Valkeakosken Haka

Saana Kuusinen, Valkeakosken Haka

Saara Mattila, Valkeakosken Haka

Ike Melnits, Espoon Hiihtoseura

Elias Mäkinen, Kankaantaan Kisa

Vilho Ranta, Hyvinkään Hiihtoseura

Tuomas Ruuskanen, Keravan Urheilijat

Leevi Vuorinen, Perniön Urheilijat

 

Ryhmä 2. (7 lk)

Niko Anttola, Alatornion Pirkat

Eemil Juntunen, Iisalmen Visa

Venla Järvelä, Paltamon Urheilijat

Suvi Kemppainen, Hyrynsalmen Isku

Lasse Komu, Iisalmen Visa

Helmiina Lantta, Mikkelin Hiihtäjät

Lauri Pulkkinen, Huhtasuon Hiihto 2000

Antti-Jussi Raappana, Pudasjärven Urheilijat

Markus Saaranen, Huhtasuon Hiihto 2000

Maija Tiainen, Kerimäen Urheilijat

Eevi-Inkeri Tossavainen, Savonlinnan Hiihtoseura

 

Ryhmä 3. (8 lk)

Milla Huusko, Ristijärven Pyry

Matias Hyvönen, Lahden Hiihtoseura

Emilia Irvankoski, Ounasvaaran Hiihtoseura

Sanni Kuusisto, Laihian Luja

Matias Lautamäki, Hämeenlinnan Hiihtoseura

Ville Muhonen, Ähtärin Urheilijat

Paavo Pakarinen, Liperin Hiihtoseura

Veeti Pyykkö, Liperin Hiihtoseura

Hannah Smart, Sotkamon Jymy

Jonna Vestenius, Karihaaran Visa

Iitu Vuorma, Liperin Hiihtoseura

 

Ryhmä 4. (8 lk)

Laura Kankkunen, Keravan Urheilijat

Samppo Kumpumäki, Pyhäjärven Pohti

Nea Kytäjä, Valkeakosken Haka

Sonja Leinamo, Valkeakosken Haka

Miska Minkkinen, Suomussalmen Rasti

Nita Paaso, Nivalan urheilijat

Helmi Peippinen, Ylikiimingibn Nuijamiehet

Eemeli Salmelin, Pakilan Veto

Niilo Syrjälä, Valkeakosken Haka

Iiro Uusitalo, Valkeakosken Haka

Aino Vuorinen, Valkeakosken Haka

 

Ryhmä 5. (9 lk)

Lauri Aaltonen, Hyvinkään Hiihtäjät

Severi Honkonen, Perhon Kiri

Ella Levanen, Lahden Hiihtoseura

Eero Mannila, Saloisten Reipas

Hilla Niemelä, Lempäälän Kisa

Emilia Nissinaho, Oulun Hiihtoseura

Valtteri Pennanen, Leppävirran Viri

Emil Piippo, Kankaantaan Kisa

Mari-Sofia Rantakangas, Haapaveden Urheilijat

Milja Rantala, Kangasalan Kisa

Roosa Riikola, Ylikiimingin Nuijamiehet

 

Ryhmä 6. (9 lk)

Atte Huttunen, Iisalmen Visa

Santeri Koivisto, Kuhmo Ski

Eerika Konu, Kokkolan Veikot

Jenni Laakkonen, Puijo Hiihtoseura

Anni-Maija Laurikainen, Aavasaksan Kisa

Suvi Leinonen, Paltamon Urheilijat

Akseli Nuutinen, Lahden Hiihtoseura

Vilma Ryytty, Iisalmen Visa

Saku Siren, Kempeleen Kiri

Aapo Taipale, Vetelin Urheilijat

Lauri Vähävihu, Hämeenlinnan Hiihtoseura

 

AMPUMAHIIHTO

Ryhmä 1. (8 – 9 lk)

Outi Haikama, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Henri Heikkinen, Puijon Hiihtoseura

Johanna Isojärvi, Ounasvaaran Hiihtoseura

Ville-Valtteri Karvinen, Kontiolahden Urheilijat

Ilari Laakso, Tuusulan Voima-Veikot

Susanne Merenlahti, Oulun Hiihtoseura

Onni Mäkelä, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Severi Oikkonen, Ounasvaaran Hiihtoseura

Aron Pyssysalo, Tuusulan Voima-Veikot

Seeti Salonen, Ahveniston Ampumahiihtäjät

Matias Vaahtio, Ulvilan Ura

 

Ryhmä 2. (7 – 9 lk)

Hilla Lehtola, Saloisten Reipas

Saimi Lupala, Österby Sportklubb

Loviisa Löytynoja, Saloisten Reipas

Jenni Ojala, Ounasvaaran Hiihtoseura

Karoliina Ojala, Kuusamon Erä-Veikot

Kaisla Ollila, Tuusulan Voima-Veikot

Noora Pura, Joutsan Pommi

Noora Saarenpää, Ounasvaaran Hiihtoseura

Iida-Mari Takanen, Kymin Koskenpojat

Venla Välläri, Punkalaitumen Kunto

 

Maastohiihto leiriajankohdat:

Ryhmä 1.     7 –luokka VILLE                    Ryhmä 2.    7 –luokka JAAKKO
VKO 24       11. - 17.6.2016 (la-pe)             VKO 24      11. - 17.6.2016 (la-pe)
VKO 38       18. - 24.9.2016                        VKO 37      11. – 17.9.2016
VKO 50       11. - 17.12.2016                       VKO 49      4. – 10.12.2016
VKO 7         12. – 18.2.2017                        VKO 6        5. – 11.2.2017
                
Ryhmä 3.     8 –luokka VILLE                    Ryhmä 4.     8 –luokka JAAKKO
VKO 24       11. - 17.6.2016 (la-pe)            VKO 24      11. - 17.6.2016 (la-pe)
VKO 35       28.8. - 3.9.2016                       VKO 36      4. – 10.9.2016
VKO 48       27.11. - 3.12.2016                  VKO 47      20. – 26.11.2016
VKO 4         22. – 28.1.2017                        VKO 5       29.1. – 4.2.2017
VKO 14        2. – 8.4.2017                           VKO 14     2. – 8.4.2017

Ryhmä 5.     9 –luokka VESA                     Ryhmä 6.     9 –luokka JUSSI
VKO 24       11. - 17.6.2016 (la-pe)            VKO 24       11. - 17.6.2016 (la-pe)
VKO 30       24. – 30.7.2016                       VKO 31       31.7. – 6.8.2016
VKO 41       9. - 15.10.2016                        VKO 42      16. – 22.10.2016
VKO 3         15. - 22.1.2017                        VKO 2         7. – 14.1.2017
VKO 16       17. – 23.4.2017                        VKO 16      17. – 23.4.2017


Ampumahiihto leiriajankohdat:

Ryhmä 1: (8 – 9  -luokka)

VKO 24              11. - 17.6.2016 (la-pe)                                                                        

VKO 31              30.7 - 4.8.2016                                                         

VKO 38              18. - 24.9.2016                                                         

VKO 47              20. - 26.11.2016                                                       

VKO 14              8. – 13.4.2017

 

Ryhmä 2: (7 – 9  –luokka)

VKO 24              11. - 17.6.2016 (la-pe)                                                                        

VKO 34              21. - 27.8.2016                            

VKO 40              2. – 8.10.2016

VKO 48              27.11. – 3.12.2016

VKO 19              7. – 13.5.2017 

Katselukerrat (11988)/Kommentit (0)

Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy jättääksesi kommentin.

YHTEYSTIEDOT

Markkinatie 1
88610 SOTKAMO



 


Instagram

© 2019 Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia